+48 731 539 021 kontakt@cactusink.pl

PRZED I PO ZABIEGU

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TATUAŻU?

1. 24h przed tatuowaniem nie zażywaj alkoholu, narkotyków oraz leków i energetyków, które mogą rozrzedzić krew.

2. Załóż wygodną odzież, podczas tatuowania spędzisz z nami trochę czasu, często w mało wygodnych pozycjach. Załóż sobie coś wygodnego, dla własnego komfortu.

3. Zjedz obfity posiłek. Brak jedzenia przed tatuowaniem może spowodować omdlenie. Jeśli przychodzisz do nas na dłużej weź ze sobą coś do jedzenia lub coś słodkiego np. batonik.

4. Nie opalaj się przed tatuowaniem. Na opalonej skórze tatuator ma prawo odmówić wykonania tatuażu!

JAK DBAĆ O TATUAŻ?

Jak działa tworzenie tatuażu? Wstępne wygojenie tatuażu trwa około dwa, trzy tygodnie. Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji oraz cech fizjologicznych. Pamiętaj, aby w tym czasie szczególnie o niego dbać.

1. Należy się powstrzymywać od spożywania alkoholu, innych substancji wyskokowych oraz środków, które podwyższają ciśnienie powodując obfite krwawienie dzięki czemu bardzo możliwe jest rozlanie barwnika pod skórą lub jego odrzucenie.

2. Co najmniej 3-4 razy dziennie dokładnie przemywaj skórę czystą ręką(nigdy szorstką gąbką) – użyj letniej wody oraz najlepiej mydło antybakteryjne. Pamiętaj aby nie odmaczać tatuażu!

3. Osusz go jednorazowym ręcznikiem papierowym – skóra powinna być matowa, wtedy zabezpiecz tatuaż opatrunkiem(w przypadku użycia tzw. secondskin, w innym przypadku nie stosuj opatrunku).

4. Opatrunek zmień po pierwszych 24 godzinach od wykonania tatuażu, Drugi opatrunek możesz pozostawić do 72h (w przypadku użycia folii secondskin)

5. Do pielęgnacji polecamy kremy przeznaczone specjalnie do tatuaży (które można zakupić w naszym studiu), należy je stosować na umytą skórę 3-4 razy dziennie, dopóki tatuaż się nie wygoi.

6. Pamiętaj, aby nie dopuścić do zabrudzenia rany.

7. Należy również wiedzieć, że łuszczenie się skóry jest naturalnym procesem gojenia. Nie drap skóry mimo swędzenia; pozwól skórze naturalnie się zregenerować!

8. Nie bandażuj rany i nie stosuj opatrunków, które mogą spowodować odparzenie tatuażu.

9. Unikaj ubrań, które ocierają i podrażniają tatuaż.

10. Przez okres około 3 tygodni zrezygnuj z opalania się na słońcu i w solarium, korzystania z basenu, sauny oraz ogranicz wysiłek fizyczny.

 

Pamiętaj, że pojawienie się strupów jest najczęściej spowodowane niepoprawnym dbaniem o tatuaż. Nie należy odrywać strupków, po ich oderwaniu może pojawić się blizna, może dojść do częściowej utraty barwnika, więc jeśli takie się pojawiają zostaw je w spokoju. Jeśli w trakcie gojenia będziesz miał jakieś pytania, obawy czy wątpliwości zawsze możesz do nas podejść, doradzimy Ci i pomożemy!

W studio tatuażu CACTUS INK dbamy i najwyższą jakość bezpieczeństwa. Odpowiedzi na pozostałe pytania znajdziesz w dziale FAQ.

XZT.PL Call Now Button